Spotify İncelemesi


Spotify

Herkese Merhabalar ,

Nasılsınız ? İyisinizdir umarım. Bugün yolculuklarımızda müzik dinlemek için kullabileceğimiz müzik servisi olan Spotify hakkında ufak bir inceleme hazırladım , aslında bunu yazmamın nedeni premium üyeliği nasıl ucuza alacağımızı anlatmak. Gelin başlayalım.

Burada sizlere Spotify nedir diye anlatacak değilim hiç duymayan var ise “premium üyelik boyunca offline reklamsız müzik dinlemenizi sağlayacak bir servis” dersiniz. Normal ücretsiz üyeliğini kullanmak için internete bağlı olmanız lazım. Çeşitli kısıtlamalar da var örneğin üst üste şarkı geçerken sınırınız var , aralarda reklamlar çıkıyor.

Uygulama tasarımı bakımından Spotify benim için daha iyi gözüküyor.
Örneğin bir müziği açtığınızda kapak resmi ile arka plan uyumlu oluyor göze sırıtan bir renk olmuyor. Rakibi Deezer’da bu eksik geldi bana.

Peki Deezer’ın hiç daha iyi olduğu yön yok mu dersiniz ? Elbette var.  Deezer’da belli başlı şarkılarda sözlerine de ulaşabilirsiniz. Bu konuda Spotify’ın geride kaldığını kesinlikle söyleyebilirim.

Ses kalitesini ayarlardan ayarlayarak dinlemeye başlayabilirsiniz. Ben kaliteden memnunum.

Peki nedir bunun ücreti derseniz 9,99 TL/ay ancak şuan yılın sonunda kadar 0,99TL karşılığında 3 aylık premium üyeliği vermekteler. Bundan faydalanmanın tek koşulu hesabınızda ücretsiz denemeden faydalanmamanız. Ben faydalanmıştım peki boş durur muyum hemen yenisini açtım ve kampanyadan faydalandım. 3 ay sonunda 9,99 TL üzerinden üyeliğiniz devam ediyor. İsterseniz iptal de edebilirsiniz.*

Peki iyice ölücü olalım mı ? Finansbank’ın Enpara kartı ile her ay 50 liraya kadar spotify alışverişlerinizin yarı ücreti kartınıza geri yükleniyor. Yani 3 aylık premium kampanyasını yaklaşık 0,5 TL’ye ilerleyen süreçlerde aylık 5 TL’ye premium üyelik almaya devam edebilirsiniz.**

Bir de kendilerinin aile kampanyası var. Hesabınıza açılan ek hesaplar ile aile üyeleriniz %50 indirimle premium hesaba sahip olabilirler. 3 aylık kampanya bitince buna da bakılabilir.***

Bulunan Mobil Platformlar : Android , iOS , Symbian , BlackBerry , Windows Phone 7/8 , Windows Mobile 6.0 , WebOS.

Sevdiğim bir kaç şarkının bulunduğu liste:

                                                           

* Kampanyalar hakkında detaylara sitesinden ulaşabilirsiniz.

** Enpara kampanyası hakkında detaylara sitesinden ulaşabilirsiniz.

*** Kampanyalar hakkında detaylara sitesinden ulaşabilirsiniz.

Aklıma gelen bir şeyler olursa mutlaka eklerim. Aklınıza takılan bir soru var ise yorumlar üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

logo2