SırtçantalıYabancı

Eski Nesil Seyahat Blogu

Seyahat Uygulamaları

Herkese Merhabalar,

Blogda Booking olsun Spotify olsun seyahatlerimizde bizlere yardımcı olacak uygulamaları teker teker incelemeye başlamıştık ancak bunu yapmadan önce hepsini genel olarak ufak yazılar ile bir yazıda yazmanın daha mantıklı olacağını ve insanların daha kolay ulaşabileceğini düşündüm.

1 ) Booking

İncelemesini de blogda bulabileceğiniz booking, hostel rezervasyonlarımızı yapabileceğimiz bir servis. Hem ücretsiz olarak mobil cihazlara yüklenebildiği gibi bilgisayar üzerinden de ulaşabilirsiniz. İncelemesini okumak için şuraya tıklayabilirsiniz.

        Beautfulpixels.com-Banner-720x340

2 ) TripAdvisor

Yolculuğunuzda ziyaret edeceğiniz yerler ve yemek yemeyi düşündüğünüz yerler hakkında gezginlerin değerlendirmelerini bulabileceğiniz bir servis. Offline maplerden tutun birçok özelliği bulunmaktadır ama genel amaç bir yerleri değerlendirmek ve değerlendirmeleri okumaktır. İncelemesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

44c85fa865a3fbaada3c8c5c645c8007

3 ) Free Wifi Finder

Yurt dışında en çok karşılaştığımız sıkıntılardan biri de eğer yerel hatlardan almadıysak internettir. Tamam hostellerimizde oturduğumuz mekanlarda bulabiliyoruz ancak her zaman bir mekana oturamayız. Bu Wifi finder uygulaması ücretsiz wifileri sizlere sunuyor. Mutlaka deneyin derim.

images

4 ) XE Currency

Tamam Avrupa’da genel olarak euro kullanılıyor ama Danimarka gibi bazı ülkeler kendi para birimini kullanıyor ya da sadece Avrupa’yı gezmiyoruz ki. Birçok para birimini çevirisinde bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Matematiğim çok iyi değil diyenleri buraya alalım.

unnamed

5 ) Hostelworld

Genel olarak ben Booking’i kullansamda Hostelworld’e uygun rezervasyon yapmak için göz atabilirisiniz. Booking varken bunu da listeye almamın nedeni buradan da yorumlara göz atabilirsiniz. Önerilir.

images (1)

6 ) Skyscanner

Uygun uçak bileti almak için kullanabileceğiniz bir servis. Uygun fiyatı bulmak için tarih seçerken yeşil/kırmızı gibi fiyatını belli eden ufak yuvarlaklar çok hoşuma gitti. Önerilir.

images (3)

7 ) TripIt

Tüm seyahat bilgilerinizi bu uygulamaya gönderiyorsunuz uçak rötar mı yaptı iptal mi oldu, otel neredeydi dertleriniz sona eriyor. Uçuş durumlarını buradan takip edebiliyorsunuz hatta kapı değişiminde bile takip edebiliyorsunuz, bu benim için çok önemli. Önerilir.

images (4)

8 ) CruiseFinder

Gemi ile seyahat etmek isteyenler için yapılmış bir uygulama. Burada çeşitli gemi turlarına göz atabilirsiniz. Ben indirip, göz attım ancak herhangi bir gemi turuna buradan katılmadım.

unnamed

9 ) Airbnb

Arkadaş gruplarında seyahatlerde çok kullanılan bir seçenek olan ev kiralama için yapılan bir uygulama. Bir çok seçenek arasında bütçenize uygunu seçebilirsiniz. Ev kiralamanın yanında oda da kiralayabilirsiniz.

images (8)

10 ) Couchsurfing

Gittiğiniz yerlerde konaklamayı ücretsiz olarak halledebileceğiniz bir servis olan Couchsurfing pek popüler bir seçenektir. Burada evini açan yerel insanlara misafir oluyorsunuz. Bunu detaylı olarak araştırmanızı, çeşitli postları okumanızı öneririm. Buna da ileride detaylı bir inceleme gelir. Birden fazla bunu yapmam lazım incelemesini yazmak için.

images

11 ) The Weather Channel

Seçtiğiniz yer ile ilgili hava durumu bilgilerine ulaşabileceğiniz uygulamadır. 15-20 dakikada bir güncellenmektedir. Gün doğumu, gün batımı bilgilerine kadar ulaşabiliyorsunuz, herhangi bir bu ihtiyacı giderecek uygulamanız yoksa önerilir.

images (9)

12 ) Awesome Note

Seyahatlerinizde notlarınızı yazabileceğiniz uygulama kendisi. Ben bunu bildiğimiz kağıt&kalem ile yapıyorum, benim için daha kalıcı ve anlamlı oluyor ama isterseniz bunu da kullanabilirsiniz. Çeşitli uygulamalar ile senkronize seçeneği de bulunmaktadır.

images (10)

13 ) CityMaps2Go

Benim kullandığım harita uygulaması. Harita üzerinde istediğim yerleri işaretleyip şehri keşfetmeye başlıyorum. Kesinlikle öneririm. Offline seçeneği elbette var.  Şu sokaktan git tarzı yönlendirmesini bir türlü beceremedim o özellik var mı emin değilim ama favorim budur.

images (11)

14 ) HappyCow Find Vegan Food

Vegan ve vejetaryanların kendilerine uygun restaurantları bulması için yapılmış uygulama. Böyle bir ihtiyaç varsa kullanılabilir. Ücretli&Ücretsiz olmak üzere yükleyebilirsiniz.

unnamed (1)

15 ) Google Maps

CityMaps2Go’ya göre biraz daha gelişmiş harita uygulaması. Offline seçeneği mevcuttur.

images (7)

16 ) Evernote

Awesome Note gibi yazı yazma uygulaması. Notlarınızı diğer uygulamalara göre daha kolay alabilirsiniz. Planlarınızı buraya yazıp her an ulaşabilirsiniz.

unnamed (1)

17 ) Tunein

Genelde gittiğim yerlerin radyolarını dinlemeyi sevsem de Tuneln sayesinde Türkiye’de sürekli dinlediğim radyo showlarını takip edebiliyorum.

images (6)

18 ) Google Translate

Gerek sizin bilmediğiniz ya da unuttuğunuz kelimeleri bulmanızda yardımcı olacak uygulama kendileri. Soru sorup İngilizce anlaşamadığımız kişiler ile onların diline çevirerek sorunları çözebiliriz. Offline seçeneği mevcut.

images (5)

19 )  AroundMe

CityMaps2Go’da dahili olarak bulunan ” Çevrenizdekiler ” özelliğini bu uygulama ile CityMaps2Go kullanmadan kullanabilirsiniz. CityMaps2Go kullanmayanlara önerilir.

images (2)

Aklıma gelen bir şeyler olursa mutlaka eklerim. Aklınıza takılan bir soru var ise yorumlar üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

logo2

Seyahat UygulamalarıSeyahat Uygulaması

sirtcantaliyabanci • 12 Şubat 2016


Previous Post

Next Post