SırtçantalıYabancı

Eski Nesil Seyahat Blogu

Powerbank nedir ? Alırken nelere dikkat edilmelidir ?

Herkese Merhabalar ,

Bugün seyahat esnasında bolca yaşadığımız priz bulma sıkıntısını gideren ürünler topluluğu hakkında genel olarak bilgi vermeye çalışacağım.

  • Hepimiz etrafımızdaki marketlerde taşınabilir şarj aleti olarak çeşitli markalar altında bu cihazların satıldığını görmüşüzdür. Öncelikle bu konuya neden girdiğimi sorarsanız bu konuda bilgisi olmayan insanların ucuz diye satın aldığı noname yani markasız Çin mallarının aslında ne kadar tehlikeli olduğundan bahsetmek istiyorum. Aslında bu yazı ufak bir rehber tadında olacak.
  • Peki pillerin farkı ne ? Markasız ürünlerin ne gibi dezavantajları var? Öncelikle bu ürünler eğer düzgün yapılmadıysa oldukça tehlikeli hale dönüşürler. Haber arşivlerinde görebileceğiniz gibi çantasında , cebinde falan bu pillerin patladığı görülmüştür. 10-20 lira ucuz alıp binlerce liralık telefona zarar vermeyi hatta kendinize zarar vermeyi göze alıyor musunuz? Sadece fark bu da değil aslında bu merdiven altı ürünlerin diğerlerine göre verimliliği rezalet derecesinde kötü olabiliyor. Örneğin 2 tane 2800mAH’lık pil var. Biri 2400 verirken markasız ürün 1500’ü bile görmeye bilir. (Rakamlar tamamen örnek vermek amacıyla test olmadan verilmiştir. ) Peki nereye gidiyor bu derseniz ısınma gibi yollarla verimlilik azalıyor. Marka güvencesi ile alın derim.
  • Hiçbir ürün kutusunda yazdığı değeri vermez , matematik hesabı ile kaç kere şarj eder diye düşünmeyin.
  • Aynı zamanda içinde kullanılan pilin markası önemli. Xiaomi kendi pilini üretip oraya koymuyor bu işin üstadı olarak anılan LG’den alıyor diye hatırlıyorum örneğin.
  • Markalı ürünlerde devre kalitesine güvenebilirsiniz. Markasız ürünlerin burada da eksiği olduğunu düşünüyorum.
  • Biraz taşınabilirliğe değinmek lazım. Nasıl taşıyacağınız , kullanım türünüz dahil bunlara dikkat edip ürün seçmenizi öneririm. Kapasitesi yüksek olsun taşırım diyip ağır diye isyan edenleri de biliyoruz bu konuya dikkat edin derim.
  • Çıkış gücü de önemli aslında biraz geç bahsetmiş oldum kusura bakmayın. Tablet şarj edecekseniz ona göre ürün seçmenizi de öneririm mutlaka. Bu konuda fazla tecrübem olmadı kulak aşinalığı ile böyle Bir şey olduğunu biliyorum.Sanırsam yeterince bilgi vermiş oldum.

Aklıma gelen bir şeyler olursa mutlaka eklerim. Aklınıza takılan bir soru var ise yorumlar üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

logo2

Asus ZenpowerGüç bankasıNonamePowerbankTaşınabilir Şarj AletiTPLinkXiaomi

sirtcantaliyabanci • 11 Aralık 2015


Previous Post

Next Post