Eventbrite İncelemesi

Herkese Merhabalar,

Aslında bugünün 1 Ocak olması sebebi ile yazı paylaşmayı düşünmüyordum ancak aradan çıkması gereken uygulama incelemelerinden birini bugün paylaşmaya karar verdim.

eventbrite_logo

Uygulamamızın adı Eventbrite.

Uygulamanın kendisini katılımcı yönü ile inceleyeceğim çünkü şuan henüz etkinlik oluşturmadık.

Screenshot_2016-01-01-11-00-25-1

Eventbrite etkinliklere ücretli ya da ücretsiz bilet alabileceğiniz bir hizmettir. Seçtiğiniz ilde yapılacak etkinlikleri sizlere gösterip bunlara bilet satan bir uygulama kendisi. Özellikle İstanbul’da oldukça fazla kullanılmakta. İzmir üzerinde şuan bana uyan 3 etkinliğe katılsam da daha fazla etkinlik oluyor.

Eskiden yoktu sanırsam ancak şuan Türk Lirası desteği var, eğer etkinliği oluşturanlar Türk Lirası ile satarlarsa Paypal’ın gereksiz kur farkından kurtulmuş oluruz.

Buradan etkinlik oluşturanlar için kesilen ücret hakkında şöyle bir örnek verebilirim.

dqwqwdq

Eğer bu şekilde sabit bir ücreti varsa mükemmel olduğunu söyleyebilirim. 100 Euro’da 3.5 Euro gayet iyi olduğunu düşünüyorum.

qdwqdqwddqdqdq

Eventbrite sadece Türkiye pazarında iş yapmıyor elbette. Birçok Avrupa ülkesi ve Amerika’dan da etkinliklere rezervasyon yapabilirsiniz.

Uygulamanın bana göre en büyük sıkıntısı lokasyonu belirleme yeri. Örneğin İzmir’de lokasyonumu seç diyorum 5 etkinlik buluyor, il arama yerine İzmir yazıyorum 7 etkinlik buluyor ama aslında 10 tane etkinlik var. Etkinlikleri oluşturanlar iyi hazırlamayınca mı oluyor nasıl oluyor bilmiyorum ama etkinlik ararken dediğim gibi iki türlü ararsanız daha çok etkinliğe ulaşabilirsiniz. Buna mutlaka dikkat edin.

Aklıma gelen bir şeyler olursa mutlaka eklerim. Aklınıza takılan bir soru var ise yorumlar üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

logo2