SırtçantalıYabancı

Eski Nesil Seyahat Blogu

Doğan’ın Kanunları (Radyospor) Ziyareti

Yıllar yıllar önce radyonun sadece müzik kutusu olmadığını Muzaffer Güsar’ın ” Muzo ile Yastık Sohbetleri ” adlı programı ile anlamıştım. Sonrasında aynı radyodaki meslektaşı Doğan Öncel’i azıcık dinleyip Muzo’nun radyo değiştirmesi ile birlikte onu kaybedip bir süre radyolardan uzak kaldım. Sonrasında Doğan Öncel’in Radyospor’a geçmesinden kısa süre sonra kendisini daha dikkatli dinlemeye başladım, sonrasında da bağımlısı olduk zaten.

20160331_204739

Geçen hafta sonu İstanbul’da bulunma nedenim tamamen Doğan’ın Kanunları programıydı. 31 Mart’ta Saran Holding yollarına düştük ama içimiz buruktu çünkü o gün güzel memleketimizden şehit haberlerini aldık. Yavaşlatılmış yayın ile günü tamamlamaya çalıştık.

Bir sonraki gün 1 Nisan’da yine programa katılacaktım. Bir önceki gün programın tekrarını indirip dinledim. Belli başlı eksiklerim olduğunu fark ettim. Örneğin kısık sesle konuşmak, heyecanlanmak gibi. Kısık sesle konuşmamın nedenini ( o ağır sesin nedenini ) anladım aslında. Kulaklığın ikisini birden takınca gelen seslere göre sesimi istemsiz kısık yapmışım. Bir sonraki programda buna dikkat ettim, dinleyen kişiler daha iyi olduğunu belirtti.

20160331_233551-01[1]

Heyecan elbette var ama tam bir heyecan değildi  radyoda. Konuşurken çıkan cümleler normalde 1 filtreden geçiyorsa radyoda 2 filtreden geçirmek gerekiyor. Söylediğimiz şeyi iyi daha uzun şekilde düşünürüz, insanı mikrofon başında yavaşlatan şey aslında oymuş.

İlk günü ikinci günden ayıran şey tamamen tecrübe oluyor. İkinci günde de eksiklerim vardı. Daha programın tekrarı podcaste yüklenmedi ama Yüklenince ilk programda yaptığım gibi elime kağıt kalemi alıp eksiklerimi aramaya başlayacağım.

20160402_000824-01[1]

Dinleyicilerin deyişi ile Doğa Bey yani Doğan abi, sağolsun bana hoş bir Saran Holding turu yaptırmış oldu. Nelerin nerede olduğunu, yayının nasıl yapıldığını yani işin mutfak tarafını gösterdi.

20160331_210908[1]

Doğan’ın Kanunları’nda zorlandığım noktalardan biri de tamamen kendinimi programa kaptırmak oluyor. Yıllarca dinlediğim için mikrofon başında kendimden geçtiğim olabiliyor. Bu da bir alışkanlık olmuş sanırsam bende.

20160401_215438

Evet gelelim Sivas’ın gururu Eyüp Yıldız’a, Eyüp abiye.

Doğan abiye Doğan’ın Kanunları programında yoldaş oluyor kendileri amma Doğan abinin saçının beyazlamasına da sebep olan kişidir bana göre. ” Komik olana herkes gülüyor, önemli olan komik olmayana gülmek ” tarzı bir felsefe ile soğuk espriler yapmayı benimsemiştir.

Programa kalmadı ama kendisi ile tanışma fırsatımız da bulundu, kendisinin de dediği gibi yakından daha karizmatik biri. Sonunda onunla da tanıştığıma memnun oldum, bahis programlarını tam takip etmesem de Doğan’ın Kanunlarında komik olmayan esprilerine az katlanmadık kendilerinin yıllarca. Doğan abi ile birlikte spor kültürüme oldukça katkı yaptılar bu konuda da teşekkürlerimi iletiyorum.

31 Mart gününün kayıtları elimde duruyor.  1 Nisan kayıtlarının sisteme girilmesini bekliyorum belki sonrasında buraya yükleyebilirim.

İnsanın hayatta iyiki yaşadığım

dediği

anlar vardır, bu iki

günde bunlardandı.

 

Teşekkürler Doğan Abi 🙂

20160331_223046

Bu da son olarak ”bakmıyormuş gibi çek” pozumuz. 🙂

logo2

 

 

Burak ÖzkesDoğan ÖncelDoğan'ın KanunlarıDoğanın Kanunları RadyosporEyüp YıldızRadyospor

sirtcantaliyabanci • 4 Nisan 2016


Previous Post

Next Post