SırtçantalıYabancı

Eski Nesil Seyahat Blogu

Yurtdışında İnternet Kullanımı

Herkese Merhabalar,

Yurt dışında herhangi bir kafeye ya da başka bir yere oturmadığımız sürece internet sıkıntısı çektiğimiz oluyor. Geçen hafta yayınladığımız yazıda Free Wifi Finder isimli uygulamadan bahsetmiştik internet bulma konusunda. Ücretsiz wifilerin yetersiz olduğu noktalarda işin içine yerel hatlar ve yurtdışı paketleri giriyor. Bugün sizlere onlardan bahsedeceğim.

Öncelikle başta dediğim gibi iki türlü seçeneğimiz var biri oraya gidince yerel hatlardan almak diğeri ise ülkemizde kullandığınız operatörden yurt dışı paketlerini kullanmak olacak. Peki hangi durumlarda yerel hat avantajlı hangi durumlarda ülkemizdeki operatörler avantajlı isterseniz buna bakalım.

Turkcell

Vodafone & Turkcell’de günlük 10 liraya yurt içi paketinizi yurt dışında kullanabileceğimiz bir kampanyalar bulunmakta ancak bu durumun yerel hatlara göre avantajlı olması için 2-3 günlük seyahat etmemiz gerekmekte, fazlası için yerel hat daha avantajlı olmakta.

Aşağıya Avea & Turkcell ve Vodafone operatörlerinin yurtdışı internet paketlerini koyacağım. Bu şekildeki paketler yerel hatlara göre inanılmaz pahalı diyebilirim.

Turkcell 2Vodafone

Avea

( 1. Turkcell 2. Vodafone 3. Avea )*

*27.01.2016 tarihindeki fiyatlar baz alınmıştır.

İsterseniz örnek olarak Almanya’nın prepaid hatlarına bakalım. Aşağıda sizler için T-Mobile & Vodafone’dan örnekler aldım. Genel olarak benzer ücretleri bulunmakta ve yukarıdaki internet paketleri ile karşılaştırdığımızda inanılmaz bir fiyat farkı olduğunu görebilirsiniz.

t mobile almanya

vodafone almanya

( 1. T-Mobile 2. Vodafone )*

*27.01.2016 tarihindeki fiyatlar baz alınmıştır.

Dikkat etmeniz gereken birkaç durum var. İlk olarak telefonunuza uygun bir sim aldığınıza dikkat, şimdi kart parçalar halinde ancak siz yine bir bakın sonra onunla uğraşmazsınız. İkinci olarak kartı geçerli kılmak için oraya şuraya mesaj atın diye bazı şeyler olabiliyor, eğer varsa oranında ana dilini bilmiyorsanız alacağınız yerden yardım isteyebilirsiniz.

Genel olarak durum böyle. Uzun seyahatlerde yerel hatlar daha alınası olarak görünüyor.

Hangi ülkelerde hangi hatlar kullanıldığını görmek için buraya tıklayınız. Tüm operatörlerin sitelerine girip uygun fiyatı araştırabilirsiniz.

Aklıma gelen bir şeyler olursa mutlaka eklerim. Aklınıza takılan bir soru var ise yorumlar üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

logo2

Yerel HatYurtdışında İnternetYurtdışında İnternet KullanmakYurtdışından Hat Almak

sirtcantaliyabanci • 19 Şubat 2016


Previous Post

Next Post