SırtçantalıYabancı

Eski Nesil Seyahat Blogu

Ucuza Uçak Bileti Alma

Herkese Merhabalar,

Buralar uzun bir süredir aktif değildi, şimdi baktım da en son yazıyı 23 Temmuzda paylaşmışım. Yaklaşık bir aylık ara sonrasında tekrar sizleri burada görmek oldukça hoş. İsterseniz konumuza gelelim. Bırakalım artık Avrupayı Amerikayı üç beş şehir öteye giderken bile uçak bileti bakar olduk hem zaman hem de konforumuz için. Uçak ile seyahat hakkındaki yazıyı buradan , otobüs ile ilgili olanı da buradan okuyabilirsiniz. Ama hala konuyu söylemedim çünkü zaten başlıktan görüp anlamışsınızdır. Konumuz Ucuza Uçak Bileti Alma.

1.Tarih Belirlenmesi

Öncelikle kendimize bir hedef belirleyelim. Danimarka’ya gideceğiz. İlk önce skyscanner yardımı ile en uygun tarihleri belirlemeliyiz. Kendimize uygun tarihler ile fiyat olarak uygun tarihleri kesiştirerek uygun bir tarih seçebiliriz.

Eğer özellikle bir festival için seyahat etmiyorsanız festival dışı tarihlere de bakmanızı öneririm. Festival zamanlarında hem uçak biletleri hem hoteller birkaç kat pahalı oluyor.

Hafta içinde uçmak hafta sonu uçuşlarına göre gözle görünen bir derecede uygundur. Çarşamba ve Perşembe günleri en uygun günler olarak denilebilir. Yoğun dönemlerde uçmayacaksanız çok çok öncesinden bilet almaya gerek yok. Bir kaç ay öncesi idealdir. Skyscanner’a göre ortalama 27 hafta önceden aramaya başlamak gerekiyor.


2. Farklı Rotalar Çizin Hedefiniz Aynı Kalsın

Uzun mesafeli uçuşlarda aktarma yapmaktan korkmayın diyebilirim. Burada bunu anlatmak yerine Biz Evde Yokuz ‘un Peru yolculuk videosunu izlemenizi öneririm.


 3. Ucuz Havayolu Şirketlerine Göz Atın

Birkaç euroluk uçak biletleri almaya ne dersiniz? Evet sadece bir kaç euro ile bir ülkeden başka ülkeye gidebilirsiniz ancak bunun bazı dikkat edilmesi gereken noktaları var. Bu konuyu başka bir yazıda anlatmayı planlıyorum ama o yazı gelene kadar şöyle bir şey söyleyebilirim ucuza alıyım derken biletler pahalıya patlayabilir. Bu ucuz bilet satan uçaklar genellikle pek kullanılmayan havaalanalrını tercih ederler ve bu havaalanları da şehrin içinde bulunmaz. X şehrine inişimizi yaptık derler ancak şehir merkezine 50 km vardır falan. Oradan merkeze gitmek için otobüsede para vermek zorunda kalabilirsiniz. Sadece kabin yükü kabul edilir büyük bir kısmında. Uçağa vermeyeceğiniz yanınızdaki olan yükün de boyutları ve kilosuna dikkat edilir, fazlası varsa ekstra ücret talep ederler. Bu yüzden bilet almayı düşündüğünüz seferin iniş ve kalkış noktalarına iyi dikkat edin ve hangi havaalanı olduğuna. Yük miktarına dikkat edin. Araştırdınız hepsi size uyuyorsa o gün hayat size güzel. Paranız cebinizde kalmış olur.


4. Seyahat Acentaları ve Bilet Arama Motorları

ucak_bileti_enuygun_bilet_ucuz_ucak_bileti_ara_bul

Benim bilet alırken en çok kullandığım bilet arama yöntemimdir bilet arama motorları. Size bunun için Skyscanner’ı öneririm. Bir çok sehayat acentasını da dahil ettiği sisteminde bize uygun fiyatlı bileti çok kolay şekilde sunabiliyor. Buradaki tablolar sayesinde biletlerin fiyatlarını daha rahat inceleyebiliyoruz. Şimdi işin olayına gelelim uygun fiyatlı bileti buldunuz, sakın hemen bileti almayın. Hangi havayolu ise gidin onunda sitesini kontrol edin ki en uygunu bulun. Acentalar fiyatlarla oynama yapabiliyorlar. 90 liralık bileti 95-100 gibi ücrete almış olmayın.

İnternette hem duymuşsunuzdur 10 liraya Fransaya gitti 1 liraya Yunanistan’a gitti diye. İşin aslı şudur. Seyahat acentaları kendilerini duyurmak için bol bol indirim kuponu dağıtıyorlar belirli zamanlarda. Bunu da en iyi Aerobilet yapıyor gördüğüm kadarıyla. En ucuz biletini bulup indirim kuponunu kullanarak uçak biletini 10 lira gibi ilginç fiyatlara getirebilirsiniz.

Expo 2016 yazısı için gerçekleştirdiğim Antalya seyahatimde Aerobiletin indirim kuponunu kullandım. İzmir-Antalya uçuşum 7 liraya geldi. 


5. Mail Aboneliği

Havayollarına ve seyahat acentalarına mail aboneliği yaparak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Bunları spam olarak görüyorsanız yeni bir mail hesabı açarak spam gibi sürekli gelen mesajlardan da uzak durmuş olursunuz.

Genel hatları ile yöntemler bu şekilde.  Aklıma gelen bir şeyler olursa mutlaka eklerim. Aklınıza takılan bir soru var ise yorumlar üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

logo2

Ucuz Uçak Bileti

sirtcantaliyabanci • 26 Ağustos 2016


Previous Post

Next Post